Vill du slippa reklamen på iFokus?
Nu har vi gjort det möjligt för dig att slippa reklamen på iFokus.
Med tjänsten iFokus Minus slipper du reklam i högerspalten, mellan inlägg och kommentarer och bland kommentarna i långa diskussionstrådar. Reklamen på länksidan och i bloggen är också borta.
Listan med "Mina sajter" till höger blir lite högre också så man ser fler av sina favoritsajter.
Om man har en långsam dator eller uppkoppling kan detta förmodligen även göra att iFokus upplevs lite snabbare.
Nyfiken? Läs mer om iFokus Minus.
Mvh // Johan
Har du upptäckt fördelarna med iFokus Plus?
Vill du slippa reklamen på iFokus?
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Det är ju bra för dem som retar sig på speciellt den rörliga reklamen.
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Ganska onödigt då jag kör firefox med adblock program så :P
#2 Vad är det för adblock du har?

Mvh Stephanie 

#3 adblock plus, bara söka på firefox add-ons
Jag hittade det sen!
Skitbra ju!

Mvh Stephanie 

Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
#6 men enligt mig så var reklamborttagande ett litet steg för långt kanske? visst folk vill ha bort det, men om det finns andra sätt som tar bort all reklam på alla hemsidor så kör jag på det. T.ex. laggar det inte alls på aftonbladet som kör miljardvis med reklam
Visst jag vill sponsra, men jag skulle mycket gärna vilja ha något som är användbart för mig, jag känner inte att jag behöver ta bort reklam, behöver inte mer utrymme för pm eller större Avatar..
#7 Fast tänk så här. Ska inte iFokus fungera för grabbarna, så betalar man inget alls och då får de svårt att få det gå runt.
Jag betalar gärna för att slippa reklamen och hjälpa grabbarna bakom att driva detta forum.
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
#8 men om jag redan har ett program som tar bort det och har kört med det i över ett år, ska jag betala att ta bort nåt som inte finns för mig? Jag kommer betala när jag känner att det finns nåt jag vill ha, dessutom tror jag att de klarar sig utan mina pengar ändå (dessutom är jag rätt så fattig själv :P)
#9 Även om du har ett program, så kan man ju sponra grabbarna. De får in pengar om vi klickar på reklamen, men det är inte mycket. De kan inte leva bara på iFokus, utan måste även ha annat jobb, så de lägger ju ner ett otroligt bra jobb för oss för att vi ska kunna ha detta forum.
Du gör som du vill och jag betalar hellre säkra pengar till dem. 20 kronor i månaden kan jag faktiskt avstå. Ringer mindra istället och sen har jag telia på mobilen och ringer och messar nästan gratis i en månad i taget.
Jag är också väldigt fattig, men det heter ju, " många bäckar små". så kan jag vara behjälplig för att de ska kunna driva iFokus och kanske leva på det, så gör jag det. Men valet är ju fritt.
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?